Šmejdi řádili ve Starém Lískovci, hrozí jim pokuta sto tisíc korun

Ilustrační foto

BRNO – Další případ nevyžádané návštěvy podomních prodejců se stal ve Starém Lískovci. Čtveřice podezřelých tam zvonila na obyvatele a zjišťovala spokojenost s plastovými okny. Jelikož jsou tyto praktiky na území města zakázané, všem hrozí vysoká pokuta.

V rozmezí necelé hodiny se na tísňovou linku 156 obrátilo několik rozladěných obyvatel Starého Lískovce, ke kterým přišla nezvaná návštěva. Její scénář byl ve všech případech stejný. Bez předem domluvené schůzky prodejci chodili po domácnostech a zcela nezávazně zjišťovali spokojenost s plastovými okny. Kontakty poté předávali servisním technikům, aby provedli případnou opravu nebo výměnu oken. „Na místo dorazili strážníci, kteří vzápětí dopadli trojici mužů a jednu ženu ve věku okolo dvaceti let. Také se jim podařilo oslovit svědky,“ řekla tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Tržní řád tento prodej na území celého města zakazuje, podezřelým proto nyní ve správním řízení pokuta až sto tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.