Sousedé zachránili zraněného muže z hořící hospody

Foto: HZS Zlínského kraje

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Tragické následky mohl mít včerejší požár v Hluku na Uherskohradišťsku. V hořící hospodě tu zůstal zraněný muž se svým psem, život mu zachránili duchapřítomní sousedé.

Tři jednotky hasičů spěchaly včera odpoledne k požáru v místní hospodě. Ohně si všimli sousedé, kteří uviděli kouř valící se z domu ven. „Proto rozbili okno a vlezli dovnitř, kde našli zraněného majitele a jeho psa. Muže ihned vytáhli ze zakouřeného objektu ven a pomocí práškového hasicího přístroje požár téměř uhasili,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jako první dorazili na místo místní dobrovolní hasiči, ti také požár pomocí jednoho vysokotlakého proudu dohasili. „Profesionální hasiči si do péče převzali zraněného majitele, kterému poskytli první předlékařskou pomoc. Poté muže předali přivolaným záchranářům. Nakonec hasiči objekt zkontrolovali termokamerou,“ popsala Lucie Javoříková.

Vyšetřovatel hasičů zjistil, že se oheň rozhořel v kuchyňce v bytě majitele domu. „Příčinou tak byla technická závada na elektroinstalaci pračky, zabudované v kuchyňské lince. Škodu vyčíslil vyšetřovatel předběžně na 50 tisíc korun,“ dodala Lucie Javoříková.

Foto: HZS Zlínského kraje