U nemocnice zase budou stát semafory

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

HRADEC KRÁLOVÉ – Křižovatka u výjezdu z nemocnice je častým místem dopravních nehod, na místo se opět vrátí světelná signalizace. Náklady za pronájem půjdou do statisíců, návrh však musí ještě schválit zastupitelé.

Ve Zborovské ulici na křižovatce od fakultní nemocnice byly před časem dočasně umístěny semafory, které si většina občanů pochvalovala. Na jaře by se na místo měly vrátit do té doby, než bude v příštím roce zahájena rekonstrukce křižovatky Mileta. Důvodem je chystané očkovací centrum, díky kterému se očekává doprava v daném místě ještě intenzivnější než dosud. Semafory budou pronajaty za sto tisíc korun na měsíc. „Touto ulicí projíždí několik tisíc aut denně, řidiči míří nejčastěji do fakultní nemocnice nebo na odběrová centra covid-19. Vzhledem k tomu, že kraj navíc v nemocnici plánuje očkovací centrum, museli jsme situaci začít řešit okamžitě,“ říká za magistrát města Jiří Bláha.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.