Umělci podpoří obnovu Bečvy aukcí svých děl. Staňte se součástí akce pro znovuoživení řeky

Dalibor (MAX) Krch - The Bečva strikes back. Foto: archiv pořadatelů

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Významné osobnosti výtvarného a hudebního světa spojily své síly na pomoc těžce zkoušené Bečvě. Součástí sobotní online benefiční akce bude i aukce uměleckých děl, která má přinést finanční prostředky na obnovu řeky po ekologické katastrofě ze září minulého roku.

Bečva teče skrze naše srdce, skrze místa, kde jsme vyrůstali, kde žijeme. To je motto organizátorů happeningu Uměním za obnovu Bečvy. „Nechceme na nikoho ukazovat, ale také nechceme sedět s rukama v klíně a nechat téma Bečvy vyšumět. Chceme přispět k obnově řeky. Proto jsme se rozhodli uspořádat dobročinnou aukci Uměním za obnovu Bečvy, jejíž výtěžek půjde na transparentní účet Českého rybářského svazu č.: 35036038/5500 s názvem Bečva 2020, ze kterého bude obnova řeky financována,“ vysvětluje za pořadatele Zbyněk Hanko.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do benefiční aukce přispěla řada umělců z celé republiky, mezi nimi například výtvarnice MgA. Vendula Chalánková, Veronika Psotková, Dalibor MAX Krch či karikaturista Miroslav Kemel. Online se budou dražit jen některá z vybraných děl, celé aukce se můžete zúčastnit až do konce února na webu.

Z hudebníků se můžete těšit na video vstupy od Davida Kollera, Elektrick Mann, Mucha, Petr Fiala, Nina Hynes, Petr Marek, Lakrato, Monika Sonková a Missing Elements tanec. Živě na online streamu vystoupí Kaczi, Lucie Redlova, Milan Bátor, Tomáš Kočko a intimní orchestr, Roman Polách, Lenka Halová a Klára Goldstein, Mladý všivák, Radomír Novák, Michaela Chyllová a Juhyň.

Akce s názvem Uměním za obnovu Bečvy začne v sobotu 20. února od 13:00 v galerii PROSTOR ve Stříbrné ulici ve Valašském Meziříčí. Veřejnost se bude moct aukce, koncertů i happeningu zúčastnit online na Youtube.

Dalibor (MAX) Krch – The Bečva strikes back. Foto: archiv pořadatelů
Akad. arch. Ingrid Kitzbergerová – MEMORY – VODA TEČE SKRZE NAŠE SRDCE. Foto: archiv pořadatelů