V Ivanovicích vzniknou dvě fotbalová hřiště

Ilustrační foto

BRNO – V Ivanovicích již stojí Fotbalové centrum Brno, na kterém jsou nyní dvě hřiště a nafukovací hala s umělými trávníky. Pro doplnění zde vyrostou další dvě fotbalová hřiště, která budou hlavně pro využívání v letních měsících.

Areál doposud sloužil spíše v podzimních a jarních měsících, kdy nelze využít přírodního povrchu. To by se ale teď mělo změnit, investiční záměr počítá s výstavbou dvou hřišť s přírodním trávníkem a automatickým zavlažováním. „Sportovci budou moci nově využívat areál i přes léto. Vyroste tu jedno hřiště standardních rozměrů a druhé menší, tréninkové. Obě budou připravena na trénování fotbalových klubů i fotbalové akademie, které jsou centrum v Brněnských Ivanovicích zvyklé pravidelně využívat,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Součástí přístavby je i vybudování chodníku mezi sportovišti a vyhloubení studny pro závlahu. Kolem hlavního hřiště vzniknou opěrné stěny kvůli nerovnosti pozemku a také systém odvodnění. Celkové náklady na vybudování obou ploch se předpokládají ve výši 20 milionů korun. V areálu také zůstane dostatek volného prostoru pro budoucí výstavbu šaten, dětského pískoviště či jiného zařízení.