Valmez se opět zapojí do akce Do práce na kole

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Město se již podruhé zapojí do celorepublikové výzvy Do práce na kole. Loňský ročník byl velmi úspěšný, proto všichni doufají, že i letos bude zájem.

Každý účastník, který se rozhodne jezdit do práce na kole, na koloběžce, případně chodit pěšky, zapisuje své úspěchy do konce května, a to ručně nebo do chytré aplikace. „Pokud se rozhodnete, že budete jezdit za Valašské Meziříčí, stačí sestavit a registrovat firemní tým o 2–5 lidech a po dobu jednoho měsíce zapisovat své cesty do práce,“ upřesňuje Alena Střítezská, koordinátorka výzvy. Jakmile zaplatíte poplatek, obdržíte jako malý dárek tričko s logem letošní výzvy a můžete se zúčastnit akcí, které bude Valašské Meziříčí organizovat.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Cílem není najezdit co nejvíce kilometrů, ale jezdit pravidelně. Nejpoctivější týmy se mohou těšit na výhry, které jim budou předány na závěrečné červnové akci. Loni město obhájilo stříbro v soutěži Cykloměsto roku. Cílem akce je motivace lidí k pravidelnému využívání bezmotorové dopravy, zlepšování životního prostředí a kvality života ve městě. V roce 2020 evidovalo Valašské Meziříčí 24 registrovaných firem a organizací, zúčastnilo se 293 sportovců v 193 týmech. Účastníci nachodili a odjezdili 76 190 kilometrů a ušetřili 9,8 tun emisí CO2. Veškeré informace a registrace je možná na stránkách akce.