Varování policie: dejte pozor na falešné registrace o vstupu do Německa

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

JIHOČESKÝ KRAJ – Jihočeští policisté varují před podvodníky. Jejich němečtí kolegové totiž zjišťují při hraničních kontrolách falešné registrace o vstupu do země.

Němečtí kolegové požádali také jihočeské policisty o informování občanů o existujících webových podvodných stránkách pro povinnou digitální registraci při vstupu na území Německa. „Při aktuálně obnovených hraničních kontrolách zjišťují němečtí policisté, že cestující předkládají falešné potvrzení o digitální registraci při vstupu do země, navíc zpoplatněné částkou dvacet pět euro,“ upřesnil policejní mluvčí Jiří Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Oficiální registrace je však podle informací policie samozřejmě zdarma. Policisté navíc upozorňují, že cestující do Německa musí předložit potvrzení o negativním testu na Covid-19 a potvrzení o digitální registraci při vstupu do země. Pro registraci jsou určeny pouze jedny oficiální stránky (najdete zde).

falešný web pro registraci o vstupu do Německa (zdroj Policie ČR)