VIDEO: Lupič v Brně tasil na pokladní zbraň, ale utekl bez peněz. Nepoznáte ho?

ilustrační foto

BRNO – Další loupežné přepadení proběhlo minulý čtvrtek těsně před zavíračkou v prodejně v brněnských Žabovřeskách. Policistům se podařilo získat z přepadení záznam.

Neznámý lupič zakřičel: Přepadení, chci peníze! „Přistoupil k pokladní, která přitom obsluhovala zákazníka, namířil na ni krátkou střelnou zbraň a pod pohrůžkou násilí po ní opakovaně požadoval vydání peněz,“ popsal přepadení policejní mluvčí Petr Vala. Žena ale zachovala klid a odvětila mu, že prostě žádné nemá. Když muž ve výhružkách nepřestával a navíc stupňoval agresi, spustila přepadená alarm. Toho se naštěstí lupič zalekl a z obchodu bleskově utekl. Kriminalisté mají k dispozici kamerový záznam. Doufají, že snad někdo nebezpečného zloděje pozná. Hledaný je v přibližném věku mezi 20 až 30 lety, hubené postavy a odhadové výšky kolem 170 cm. Oblečený byl do tmavé bundy se dvěma bílými pruhy s kapucí, pod kterou měl čepici s kšiltem. „Ozbrojený muž je velmi nebezpečný, proto by se jej lidé v žádném případě neměli snažit zadržet sami. Jestliže víte, o koho se jedná, volejte okamžitě na linku 158,“ doplnil Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.