Zfetovaný řidič dostal při couvání smyk. Zbořil kontejner na tříděný odpad a ujel

KLATOVSKO – Za volantem včera odpoledne neměl co dělat šestadvacetiletý řidič osobního auta tovární značky BMW, který se pod vlivem drog vydal do silničního provozu.

V obci Poleňka při couvání dostal s autem smyk a narazil do stojících nádob na tříděný odpad, které byly umístěné mimo silnici. Pak řidič šlápl na plyn a z dopravní nehody ujel. Netrvalo to však dlouho a hříšník byl vypátrán policisty ze Švihova. „Požití alkoholických nápojů u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou. Pozitivně však reagoval na provedený orientační drogový test, a to na přítomnost pervitinu,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Následně byl řidič převezen do lékařského zařízení. Tam se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. „Při šetření dopravní nehody bylo zjištěno, že vozidlo nemá přidělené registrační značky a řidič na něj umístil registrační značky neoprávněně. Dále řidič policistům nepředložil řidičský průkaz a doklad o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 10 tisíc korun, na kontejnerech na 30 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Klatovech,“ dále sdělila policejní mluvčí.

Zdroj: PČR