Kvůli požáru půdy muselo být evakuováno pět lidí, jeden z nich byl lehce zraněn

foto: HZS Královéhradeckého kraje

JIČÍNSKO – Krátce po jedné hodině noční musely hasičské jednotky vyrazit likvidovat požár bývalé hospody, která nyní slouží jako ubytovna. Proč k němu došlo a také obrovské škodě, je nyní předmětem vyšetřování.

Když hasiči dorazili tento pátek na místo požáru do Oseku, tak byla v plamenech část střechy, pro jistotu energetici odpojili objekt od elektřiny. Požár se velmi rychle na půdě šířil a celý prostor byl silně zakouřen. „Hasiči pracovali převážně v dýchací technice. Na hašení bylo nasazeno vysokotlaké zařízení CCS Cobra, které je užitečným pomocníkem jednotek požární ochrany při hašení v uzavřených prostorech. Je schopno prorazit a řezat různé typy materiálů,“ říká tisková mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Požár byl zlikvidován několik minut před desátou hodinou dopoledne, místo si pak následně prohlédl vyšetřovatel hasičů a specialisté v oboru elektro z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdanče, kteří budou dále zjišťovat proč k požáru došlo. Oheň způsobil škodu za zhruba 1,5 milionu korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dobrovolné jednotky ze Sobotky a Markvartic, v rámci mezikrajské pomoci pomáhala dobrovolná jednotka Dolní Bousov ze středních Čech. Dobrovolní hasiči z Jičína drželi zálohu na zbrojnici, kdyby došlo k jiné mimořádné situaci.