Celníci zabavili v obchodě několik stovek padělaného zboží, originály by stály 340 tisíc korun

foto: CÚ pro Královéhradecký kraj

RYCHNOVSKO – Tak takovou kontrolu ve svém obchodě majitelka asi nečekala. Na její zboží se přišli podívat královéhradečtí celníci, jejich pozornost upoutaly regály, na nichž byly napodobeniny věhlasných značek.

Příslušníci tak našli roušky, kabelky, batohy, stavebnice, hračky, dezinfekční WC bloky, které se až moc nápadně podobaly značkám jako Louis Vuitton, BMW, Audi, Gucci, Michael Kors, Lego, L. O. L. Surprise, Fortnite, Disney Enterprises Inc., Henkel AG & Co. KGaA. „Kusů zboží zadrželi naši pracovníci celkem 233 a následně ho přemístili do skladu celního úřadu. Hodnota originálních výrobků na trhu by dosahovala výše téměř 340 tisíc korun,“ říká tisková mluvčí celníků Jitka Fajstavrová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V případě, že soud rozhodne, že se jedná o padělky, tak hrozí pachateli pokuta až do výše 10 milionů korun. Pokud se majitelé práv rozhodnou o zjednodušený postup, bude toto zboží na jejich náklady ekologicky zlikvidováno.