Agresivní pes už několikrát pokousal kolemjdoucí, majitel nic neřešil

Ilustrační foto

BRNO – Ve Starém Lískovci pokousal pes velkého plemene kolemjdoucího, podle svědků nešlo o jediný případ. Majitel agresivního psa jeho chování nijak neřeší, případ si proto převzal správní orgán.

Muž, který byl zrovna venku, byl pokousán psem, který se k němu rozběhl a zahryzl se mu do nohy. Zvíře bylo na volno a bez náhubku. Majitel psa tento incident nijak neřešil a odešel pryč. Pokousaný muž se proto obrátil na linku 156, kde popsal, co se přesně stalo. Na místo proto dorazila hlídka městské policie, které zraněný vypověděl, že cítí bolest v lýtku, lékařské ošetření však odmítl. „Jelikož nešlo o ojedinělý případ, hlídka vytušila, kde jednasedmdesátiletého majitele zvířete hledat,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po konfrontaci podezřelý potvrdil, že na uvedeném místě psa venčil, předložil také očkovací průkaz zvířete včetně potvrzení očkování proti vzteklině. Kvůli opakovanému porušení městské vyhlášky hlídka předala případ k dořešení správnímu orgánu.