Agresor nejdřív napadl partnerku, pak si vybil zlost na policejním autě

ORLICKOÚSTECKO – Choceňští policisté přišli v sobotu 20. února na čas o jedno auto. Agresivní muž si na něm vybil zlost a frustraci z rodinných problémů. Škoda na policejní Octavii byla vyčíslena na 20 tisíc korun.

Dvaatřicetiletý muž měl v sobotu ráno v jednom z choceňských bytů pod vlivem alkoholu fyzicky napadnout před dětmi partnerku. Žena ve strachu i s dětmi z bytu odešla. Vrátila se až poté, když už se agresivní partner v bytě nenacházel.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Dlouho netrvalo a byl zpět u dveří. Kopanci do nich se měl domáhat vstupu do bytu. „Přivolaní policisté zaparkovali služební auto u domu napadené ženy, nicméně jejich přítomnost muže patrně rozohnila natolik, že údery plechem měl rozbít čelní sklo a kopem vyvrátit levé zpětné zrcátko. Poté, co si takto „zchladil žáhu“ dal se na útěk, policisté ho však dopadli a zajistili,“ popsala událost policejní tisková mluvčí Lenka Vilímková.

Policisté u muže provedli dechovou zkoušku na alkohol s naměřenou hodnotou 2,76 promile alkoholu v dechu a eskortovali ho do protialkoholní záchytné stanice. Na automobilu je škoda předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun a nyní je vyřazeno z provozu. Policisté v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinů poškození cizí věci a výtržnictví. Za uvedené přečiny muži hrozí při prokázání viny u soudu až dvouletý trest odnětí svobody.

Foto: Policie ČR