Domažlice zvažují zajímavou nabídku

Ilustrační fotografie, zdroj: Pixabay

DOMAŽLICE – Možnost nákupu lesních pozemků v katastrálním území Spáňov do majetku města budou posuzovat domažličtí zastupitelé na svém středečním zasedání.

Cena je stanovena na 12 Kč/m2. „Jde o tři lesy různé kvality o celkové rozloze 7199 m2, dva lesní pozemky navazují přímo na městské lesy, jeden je pak poměrně blízko. Stav lesů není ideální, v jednom proběhlo kácení, neboť ho napadl kůrovec, ale z dlouhodobého strategického hlediska se nám nákup vyplatí,” říká starosta Zdeněk Novák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Domažlice mají navíc od začátku roku založený Fond pro obnovu lesa, ze kterého by případný nákup spáňovských lesů byl zaplacen. Šlo by o vůbec první využití zdrojů z tohoto fondu. Peníze v něm pocházejí z finanční náhrady, kterou získalo město od státu za pokácené městské stromy kvůli připravované stavbě obchvatu Babylonu. „Obdrželi jsme peníze jako náhradu provozní škody v souvislosti s plánovaným obchvatem Babylonu, jehož výstavba se razantně dotkne našich lesů. Proběhne v nich velké kácení. Naší filozofií je, aby se tyto peníze nevydaly na jiný účel a aby se lesní fond, o který jsme tímto zásahem přišli, podařil doplnit,“ řekl krátce po založení fondu domažlický starosta.