Expat centrum pro cizince žijící v Ostravě brzy oslaví rok své existence

foto: MMO

Ostrava se po vzoru velkých evropských měst přidala k poskytování kvalitního informačního zázemí pro odborníky ze zahraničí, kteří v severomoravské metropoli žijí. V březnu loňského roku byl proto v Ostravě pilotně zahájen provoz Ostrava Expat Centre, které sdružuje zaměstnance, podnikatele, studenty, vědce a akademické pracovníky ze zahraničí, tak zvané expaty.

Expat centrum nabízí od 2. března 2020 služby pro ty cizince, kteří už v Ostravě žijí, tak pro ty, kteří se na život tady teprve připravují. Centrum zahraniční občanům usnadňuje přípravu formalit, které lidé řeší v souvislosti se zabydlením a prací v Ostravě. Zároveň jim nabízí prostor k setkávání.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jsme tady pro všechny expaty, kteří potřebují pomoct, poradit nebo se začlenit do místní komunity. Zároveň poskytujeme služby i těm, kteří v Ostravě už žijí,“ uvádí Alena Danielová, projektová manažerka centra s tím, že mnoho cizinců si v Ostravě otevřelo firmy, pracují jako vědečtí pracovníci na univerzitách, nebo jsou předními manažery v korporacích. Právě pro ně a jejich rodinné příslušníky jsou určeny služby centra a nejrůznější akce.

Zájemci se na pracovníky centra, které sídlí v ulici Českobratrské, mohou obrátit od pondělí do čtvrtka nejen s žádostí o nejrůznější informace, ale poradí jim zde i v oblasti odborných vzdělávacích akcí. Dozví se zde rovněž o komunitních akcích a nejrůznějších volnočasových aktivitách, které se na Ostravsku konají.