Hračky a finanční příspěvek. Takové dárky dostal první letošní zlínský občánek

Ela s maminkou Petrou Žůrkovou. Foto: Magistrát města Zlína

ZLÍN – Tradičně se příchod prvního zlínského občánka slaví ještě v porodnici, kvůli koronavirovým omezením si však malá Ela musela počkat až do druhé půlky února. Čekání se však vyplatilo a holčička se může radovat z dárků, které jí zástupci zlínské radnice přinesli.

Letošním prvním občánkem se stala Ela Žůrková. Narodila se rodičům Petře a Martinovi Žůrkovým 2. ledna ve 4:23 ve zlínské porodnici, měřila 48 centimetrů a vážila 3 110 gramů. Doma na Jižních Svazích bude vyrůstat s o tři roky starší sestrou Karolínou.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Elina maminka neměla sebemenší tušení, že by se právě ona mohla stát prvním letošním novorozencem. „Porodní termín jsem měla už 24. prosince! Když mi pak v porodnici řekli, že se ještě první miminko Zlína nenarodilo, a že pokud si pohneme, mohlo by jím být to naše, byli jsme překvapení,“ řekla se smíchem maminka.

Návštěva z radnice se sice nemohla uskutečnit přímo v porodnici, holčička však o dárky nepřišla. „Letos jsme bohužel museli přerušit tradici, v rámci níž navštěvujeme maminku s prvním miminkem roku ještě v porodnici. S maminkou Ely jsme se proto dohodly, aby nemusela jezdit na radnici, že jí dárek od města předáme v místě jejího bydliště,“ vysvětlila Klára Čuříková z Odboru kanceláře primátora.

Petra Žůrková dostala od města pro holčičku hračky a také poukázku na finanční dar ve výši 5 tisíc korun. Spolu s gratulací se maminka malých holčiček těšila i z kytice květin.

Foto: Magistrát města Zlína