Lidé se oběma opilcům snažili vyhýbat, pomohl až zákrok policistů

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

HUMPOLEC – Dva opilé muže, kteří na ulici obtěžovali kolemjdoucí, zadržela policejní hlídka v Humpolci. Muži skončili na záchytce a nyní jsou podezřelí z přestupku, za který jim hrozí několikatisícová pokuta.

Nepříjemné chvilky zažívali lidé procházející v pátek 19. února kolem půl jedné odpoledne ulicí Husova. Otravovali je dva opilci, kteří se sotva drželi na nohou a nesrozumitelně blábolili. Na potácející se dvojici mužů nebyl hezký pohled, a tak není divu, že jeden kolemjdoucí zavolal policisty.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jednalo se o muže ve věku sedmačtyřicet a čtyřiatřicet let. Starší z mužů se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. Její naměřená hodnota činila 2,69 promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Druhý muž dechovou zkoušku odmítl, ale vzhledem k tomu, že na tom byl podobně jako jeho kamarád, nadýchal by zřejmě také vyšší hodnotu.

S opilci nebyla na místě možná domluva, a tak je policisté eskortovali na záchytku k vystřízlivění. Oba muži teď čelí podezření z přestupku proti veřejnému pořádku, za který jim hrozí pokuta až deset tisíc korun.