Muži na Jesenicku chtěli zatopit, při zatápění jim vybouchl kotel. Jednoho z nich to stálo život

JESENICKO – V sobotu večer vyjížděly profesionální i dobrovolné jednotky hasičů k nahlášenému požáru kotle na tuhá paliva v rodinném domě na Jesenicku. Po příjezdu na místo našli hasiči v kotelně domu popáleného muže v bezvědomí. Přes okamžitou resuscitaci, se kterou pak pokračovali záchranáři, lékař bohužel musel konstatovat smrt.

Čtyři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů vyjížděly v sobotu ve 20.50 hodin k nahlášenému požáru kotle na tuhá paliva v rodinném domě do Skorošic na Jesenicku. „Po příjezdu první jednotky na místo byla při průzkumu v kotelně domu nalezena popálená osoba v bezvědomí,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová. Hasiči okamžitě zahájili resuscitaci, kterou si následně převzali záchranáři zdravotnické záchranné služby. I přes snahu všech zasahujících bohužel lékař konstatoval smrt.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V době výbuchu se v domě nacházeli tři lidé, dva muži přímo v kotelně v přízemí staršího domu a starší žena v jeho obytné části. Osmačtyřicetiletému muži, který byl v domě na návštěvě, se již nepodařilo pomoci. Čtyřicetiletý obyvatel domu byl s těžkými popáleninami letecky transportován na popáleninové centrum v Ostravě. Z preventivních důvodů zdravotníci převezli k ošetření i starší ženu. Hasiči zkontrolovali zakouřený objekt termokamerou, aby vyloučili výskyt dalších osob a zahoření v jiných částech domu. Dům odvětrali.

Na místo přijel hned v noci vyšetřovatel a hasičů, který spolupracoval s kriminalisty. „Za tragickou událostí s největší pravděpodobností stála neopatrná manipulace s kanystrem benzínu při roztápění kotle na tuhá paliva. Z prozatím přesně nezjištěných příčin došlo k vznícení téhle hořlaviny, následnému výbuchu a požáru,“ upřesnila policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Výše škody byla odhadnuta na 50 tisíc korun.