Na Homolce vznikla nová kavárna. Jak se vám líbí?

PLZEŇ – Na náměstí Milady Horákové u konečné tramvaje byla dnes otevřena nová kavárna s názvem Kafe Smetanka. Ta sídlí v objektu, který patří Městskému obvodu Plzeň 2 – Slovany.

V minulosti sloužil objekt jako veřejné toalety a poté pět let jako prodejna farmářských výrobků. V provozu bude mít nová kavárna prozatím výdejní okénko,“ sdělil starosta Městského obvodu Plzeň 2 – Slovany Lumír Aschenbrenner. Kavárna disponuje také venkovní předzahrádkou a nově vybudovanou terasou na střeše přístavby.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve spolupráci s novým nájemcem městský obvod zrekonstruoval a přistavěl tento objekt za necelé čtyři miliony korun. „Městský obvod Plzeň 2 – Slovany zaplatil polovinu stavebních prací, druhou polovinu poskytl nájemce s tím, že tuto částku si bude v průběhu doby nájmu postupně odbydlovat.

Veškeré zařízení provozovny hradil a zařídil nájemce,“ doplnil místostarosta Městského obvodu Plzeň 2 -Slovany Jan Fluxa. „Po více jak roce rekonstruování a příprav otevíráme výdejní okénko. Na takové fungování jsme zvyklí z naší předchozí take-away kavárny na rohu náměstí Republiky a ulice Bedřicha Smetany, odkud si odnášíme jméno Kafe Smetanka,” sdělila za provozovatele Zuzana Měřínská. „Těšíme se, že budeme šířit povědomí o kvalitní výběrové kávě, sdružovat obyvatele Slovan i širšího okolí u dobrého jídla a pití a kulturně je obohacovat. Za obrovskou podporu děkujeme Městskému obvodu Plzeň 2 – Slovany,” doplnil za provozovatele Pavel Bechyně.

Zdroj: mo2.plzen.eu