Násilník v centru Zlína napadl a okradl bývalou přítelkyni

Ilustrační foto

ZLÍN – Až osmiletý trest může potkat pětatřicetiletého muže, který minulé pondělí v centru Zlína zaútočil na bývalou přítelkyni a poté ji okradl. Napadené ženě se podařilo utéct jen díky projíždějící řidičce. Obviněný agresor skončil ve vazbě.

Muž potkal ženu minulé pondělí večer na Kvítkové a začal ji v souvislosti s jejich vztahem vulgárně napadat. „Žena se nažila utéct, ale to se jí nepodařilo. Násilník ji dohnal a začal ji kopat do celého těla. Nakonec se jí podařilo využít okamžiku, kdy jí muž vytrhl z rukou kabelku s peněženkou a platební kartou, zastavila projíždějící vozidlo a nastoupila do něj. Společně s řidičkou z místa odjely a čekaly na příjezd policistů,“ vylíčila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté prvosledové hlídky útočníka našli nedaleko místa napadení. „Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu téměř tři promile alkoholu, u ženy potom 0,64 promile. Muž skončil nejprve v protialkoholní záchytné stanici, poté v policejní cele,“ sdělila Monika Kozumplíková.

Muž, který byl už pětkrát odsouzen a nyní byl v podmínce, skončil ve vazbě v Olomouci. „Kriminalisté ho obvinili z krádeže, ublížení na zdraví, výtržnictví a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ve vězení by mohl strávit až osm let,“ dodala Monika Kozumplíková.