Orlovskou střední školu koupila IT firma

Ilustrační foto.

ORLOVÁ – Místní střední škola Net Office mění majitele, školu zaměřenou na IT nyní bude vlastnit IT firma, dojde tak k ojedinělému spojení.

Na pozici ředitele nebudou žádné změny, školu i nadále povede Pavel Michelsohn. Na škole se učí programování, práce s databázemi, operačními systémy, počítačovou sítí a vývoj webových aplikací či zpracování informací.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jedná se o ojedinělý projekt, kdy IT školu koupila IT firma. Od tohoto kroku si slibujeme kvalitní výuku potenciálních zaměstnanců firmy, kteří budou mít zároveň bohatou praxi. Byli jsme totiž mnohokrát nepříjemně překvapeni, s jakou znalostí a zkušenostmi k nám uchazeči o práci po škole chodí,“ dodává copywriter společnosti Webdevel Jiří Novotný.

Střední odbornou školu koupila společnost Webdevel, která by chtěla zlepšit vzdělání IT expertů a pozvednout také město Orlovou. Místní škola má již dlouhodobou tradici, založena byla v roce 1994.