Přeplněné koše a kontejnery v centru. Jihlavský magistrát řeší připomínky občanů

Foto: Magistrát města Jihlavy

JIHLAVA – Úředníci magistrátu řeší v rámci projektu Probereme Jihlavu první podněty veřejnosti. Řada z nich je velmi aktuálních, jako například problematika odpadů v centru města.

Od začátku letošního roku přišlo od občanů přes devět set podnětů, ty nejnaléhavější začal magistrát řešit okamžitě. Hodně stížností směřuje k přeplněným malým košům v centru města, do kterých lidé vyhazují i velké krabice. Veřejnost zajímá, jestli radnice kontroluje, zda firmy v centru mají vlastní kontejnery. „Kontrola samozřejmě probíhá dle kapacitních možností pracovníků odboru. Není ale v našich silách uhlídat vše. Pomohou nám tedy konkrétní podněty na to, kdo nebo z jaké provozovny se tohoto jednání dopouští,“ uvedla vedoucí jihlavského odboru životního prostředí Katarína Ruschková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Obyvatelům centra města vadí i přeplněné kontejnery na domovní odpad. Stěžují si, že jim je často plní podnikatelé. „I tady provádíme pravidelné kontroly. Pokud se ale problém na některých místech opakuje, stačí se obrátit přímo na náš odbor s konkrétním místem,“ podotkla Katarína Ruschková s tím, že lidé mohou podněty zadat také do Hlášení závad města Jihlavy.

Další připomínky občanů směřují ke starým stromům ve městě, konkrétně jde o větve na silnicích. Za tímto problémem stojí podle Kataríny Ruschkové suché roky, které způsobily radikální zhoršení vitality stromů. „Naši pracovníci se je snaží ošetřovat. Stromů je ale ve správě odboru životního prostředí na veřejných prostranstvích na čtyřicet tisíc,“ dodala Katarína Ruschková.

Na všech podnětech pracují v těchto dnech sociologové, aby je využili k sestavení Dotazníku ke Strategii rozvoje města pro roky 2022 až 2032. Ten bude od 4. do 23. března 2021 dostupný v měsíčníku Ježkovy oči nebo na webových stránkách.