Prostějovští hokejoví fanoušci při derby s Přerovem neudrželi nervy na uzdě, přestože nemohli na stadion

PROSTĚJOV – V sobotu v podvečerních hodinách na prostějovském zimním stadionu proti sobě nastoupili v tradičním derby domácí Jestřábi a přerovští Zubři k zápasu 1. české hokejové ligy. Přestože se podle platných omezení hrálo bez diváků, museli u zimního stadionu zasahovat i policisté.

Policisty na místo přivolali strážníci městské policie před dvacátou hodinou. Asi 20 fanoušků domácího celku se pohybovalo kolem stadionu, protože nemohli sledovat zápas uvnitř. Přitom jejich pozornosti neunikl autobus, který přivezl tým hostí. „Když na autobus nalepili několik samolepek, jeho řidič se proti tomu ohradil,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V důsledku toho došlo k hádce a jeden fanoušek měl pak fyzicky napadnout protestujícího řidiče. Situaci se policistům ve spolupráci se strážníky podařilo uklidnit a po skončení zápasu dohlédli také na klidný odjezd hostujícího týmu. Ke zranění osob při incidentu nedošlo. Výše způsobené škody na autobusu a oděvu napadeného řidiče byla předběžně vyčíslena řádově na stokoruny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line