Řidiči pozor! Tento týden se policisté zaměří na kontrolu dálničních známek

OLOMOUCKÝ KRAJ – Policie avizovala, že tento týden se více zaměří na kontrolu platných dálničních známek. Od 1. února se známky už nevylepují na čelní sklo auta, ale řidič si musí zakoupit elektronickou dálniční známku. Policie ČR a Celní správa pak kontrolují uhrazení speciálním systémem.

Roční dálniční známku pořídíte za 1.500 korun, 30 denní za 440 korun a desetidenní za 310 korun. Povinností řidiče je také odstranit z čelního skla starou dálniční známku. Policie ČR a Celní správa kontrolují uhrazení poplatku novým systémem Argos. Tento systém umožňuje nejen kontrolu dálničních známek, ale i platnost technické, zákonného pojištění auta, zda auto není v celostátním pátrání a podobně. Policisté mohou auta kontrolovat během jízdy, také z odstavných ploch u dálnic a na parkovištích, která jsou součástí zpoplatněných úseků komunikace. Využívají i informace získané z mýtných bran.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Za prvních dvacet dní platnosti nového zpoplatnění dálnic policisté v Olomouckém kraji zjistili 85 řidičů bez úhrady poplatku a na pokutách uložili 62.000,- korun,“ uvedla policejní komisařka Marta Vlachová.