Řídil Renault pod vlivem alkoholu, dostal smyk a převrátil auto na bok

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADECKO – Mladý muž asi moc nepřemýšlel, když sedal za volant s 1,3 promile alkoholu. Jeho rychlá jízda nabrala velmi nepříjemný sled událostí, kterým způsobil škodu několika desítek tisíc korun.

Jak dnes potvrdili policisté, k dopravní nehodě osobního auta došlo několik minut před půlnocí uplynulou sobotu v Koutníkově ulici v Hradci Králové v prostoru železničního nadjezdu. Šofér, který jel směrem do města uháněl velmi rychle a tak se nemohl divit, že na mokré silnici dostal smyk, díky kterému přejel do protisměru, kde narazil na vyvýšený obrubník.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

To nebylo zdaleka vše, pak přejel chodník a narazil do kovového zábradlí, od něhož se odrazil a narazil do stromu, který přelomil. „Jízdu ukončil až náraz do sloupu veřejného osvětlení. Přivolaná hlídka nezraněného 29letého řidiče podrobila dechové zkoušce s výsledkem 1,3 promile alkoholu, převezla na lékařské vyšetření spojenému s odběrem krve a zadržela mu řidičský průkaz,“ říká policejní tisková mluvčí Iva Kormošová.

Na místě zasahující profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská, převrácené vozidlo, které leželo na boku postavili zpět na kola. Jak sdělila tisková mluvčí hasičů Martina Götzová, bylo nutné nejen uklidit silnici po nehodě, ale také zlikvidovat uniklé provozní kapaliny.

Na autě byla odhadnuta škoda na 20 tisíc a na ostatních věcech 35 tisíc korun. Za to, že muž řídil pod vlivem alkoholu mu nyní hrozí trest pobytu za mřížemi od 6 měsíců do 3 let.

foto: HZS Královéhradeckého kraje
foto: HZS Královéhradeckého kraje
foto: HZS Královéhradeckého kraje
foto: Policie ČR
foto: Policie ČR
foto: Policie ČR