Strážníci zachránili seniorku, která upadla ve svém bytě a třásla se

Ilustrační foto

BRNO – Případ seniorky, která sousedům neotevírala dveře, i když se u ní celou noc svítilo a ozývaly se z bytu slabé zvuky, řešili strážníci městské policie. Ti museli násilím otevřít vstupní dveře, za kterými našli zraněnou a zmatenou ženu. Sanitka ji poté převezla do nemocnice.

Strach o starší sousedku měli nájemníci štýřického domu. Nikomu neotevírala, proto se obrátili na linku 156. Ani přivolané hlídce seniorka neotevřela, proto jeden ze strážníků pořádkové jednotky vylezl na balkon v nižším patře a podíval se do okna. Tam spatřil ležet na zemi nájemnici, která se třásla. „Nezbývalo nic jiného, než dveře otevřít silou. Žena byla při vědomí, na rukou a nohou měla krvavé oděrky a odpovídala zmateně,“ doplňuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Seniorka nebyla schopná říct, jak dlouho na zemi leží a co se jí stalo. Hlídka proto ženě poskytla první pomoc a až do příjezdu zdravotníků kontrolovala její životní funkce. Záchranáři poté ženu převezli do nemocnice a strážníci vyrozuměli její příbuzné.