Ústecký kraj očkuje všemi dostupnými vakcínami

Název - Foto, Zdroj - Krajská zdravotní, a.s.

ÚSTECKÝ KRAJ – V Ústeckém kraji se pokračuje v očkování obyvatel proti nemoci COVID-19. Využívají se všechny tři vakcíny. V kraji je nově spuštěna interaktivní mapa očkovacích míst. 

,,Zdravotníci, kteří se do očkování již zapojili, byli již naočkováni druhou dávkou a pokračuje se v očkování seniorů v kategorii osmdesát plus a také obyvatel a zaměstnanců domovů pro seniory v kraji,“ uvedla tisková mluvčí Krajské zdravotní Jana Mrákotová. V Ústeckém kraji celkem bylo  naočkováno k 20. únoru 21 280 osob. 

„Nadále pracujeme na tom, abychom zajistili očkování pro co nejvíce našich občanů, v co nejkratším možném čase. Jsme samozřejmě závislí na dodaných počtech očkovacích dávek, které se snažíme zajistit v co největším možném počtu. Zároveň také rozšiřujeme místa, kde se lze, nebo se bude možné, nechat očkovat. Věříme, že k lepší orientaci pomůže veřejnosti i interaktivní mapa očkovacích center, kterou spouštíme,“ sdělil Jan Schiller, hejtman Ústeckého kraje.

Také jsou posilovány mobilní očkovací týmy. K dispozici jsou aktuálně čtyři. Dva v rámci Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, po jednom v nemocnicích v Mostě a v Kadani. Nyní se mobilní očkovací týmy využívají primárně pro potřeby očkování v domovech seniorů. 

„Právě očkování stále vnímáme jako tu správnou cestu, jak se vrátit k normálnímu životu. Ze strany našich občanů nyní očekáváme šedesátiprocentní zájem o vakcinaci, což je cca 420 tisíc osob. Co se týká vládní strategie, tak v rámci její první priority musíme oočkovat třicet osm tisíc osob a ve druhé pak 170 tisíc. Počítáme vždy s dvěma dávkami pro každého očkovaného,“ informoval o dalších krocích hejtman Schiller.