Vyproštění pěti osob si dnes vyžádaly tři vážné dopravní nehody napříč krajem

foto: HZS MSK - nehoda V Prchalově na D48

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Od rána se moravskoslezští hasiči ani záchranáři nezastavili. U tří vážných nehod museli vyprošťovat celkem pět vážně zraněných lidí.

První nehoda se stala po půl sedmé ráno na sjezdu dálnice D48 u Příbora-Prchalova. Druhá v osm hodin v Orlové-Městě na ulici Dr. Tyrše a třetí krátce po deváté hodině v Petřvaldu na Novojičínsku na tahu mezi Ostravou a Mošnovem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V Petřvaldu hasiči vyprošťovali zraněného řidiče a spolujezdkyni z osobního automobilu, který se střetl s nákladním automobilem. Oba byli transportováni do Fakultní nemocnice Ostrava, mladá žena vrtulníkem, mladý řidič sanitkou. Zasahovaly zde dvě hasičské jednotky ze stanic Kopřivnice a Ostrava-Jih, společně s nimi jednotka podnikových hasičů z mošnovského letiště.

“Jedná se o nejvážnější nehodu dnešního dne,” řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl s tím, že žena ve voze byla v bezvědomí a přímém ohrožení života. “Zasahující lékař zjistil u ní mnohočetná poranění v oblasti hlavy, stav pacientky byl kritický,” řekl ještě Humpl.

V Prchalově se střetl osobní automobil s dodávkou. Hasiči záchranného sboru ze stanice Kopřivnice, společně s jednotkou dobrovolných hasičů z Příbora vyprošťovali dva zraněné řidiče vozidel pomocí hydraulických nástrojů. „Oba byli transportováni do Fakultní nemocnice Ostrava. Řidič osobního automobilu vrtulníkem, druhý řidič sanitkou,“ řekl po zásahu mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Při nehodě v Orlové narazil osobní automobil Suzuki Swift do stromu. Nehoda si vyžádala dvě zranění a zásah hasičů ze stanic v Orlové a Karviné. Za pomoci hydraulických nástrojů bylo nutné po nehodě vyprostit zraněnou a zaklíněnou spolujezdkyni, zatímco rovněž zraněný řidič dokázal opustit havarované auto sám.