Zápisy do první třídy se možná obejdou bez dětí

Ilustrační foto.

TRUTNOVSKO – Současná zdravotní situace zatím dovoluje osobní přítomnost ve škole pouze žákům prvních tříd. Problém může nastat i s budoucími prvňáčky. Pokud se současný stav nezlepší, bude se muset obejít zápis bez nich.

Zápisy do prvních tříd se budou ve městě Dvůr Králové nad Labem konat v dubnu, ale vzhledem k současné situaci zatím není jasné, zda se neobejdou bez osobní přítomnosti dětí. Pak by musel rodič podat elektronickou přihlášku v termínu od 1. do 15. dubna. Nebo se uskuteční jako doposud, kdy s budoucím prvňáčkem dorazil k zápisu osobně i jeho zákonný zástupce. Za takové situace by se zápis uskutečnil ve dnech 7. a 8. dubna. Jedná se o ZŠ 5. května Podharť, Schulzovy sady a Strž. „Zákonní zástupci mohou ředitele školy písemně požádat o odklad povinné školní docházky dítěte, žádost ale musejí doložit doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa,“ říká za odbor školství Kamila Jonová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.