Flotila plzeňských trolejbusů se rozroste o další bateriové trolejbusy

TROLEJBUS 27TR, zdroj: skoda.cz

PLZEŇ – V Plzni se budeme moci těšit na nové bateriové trolejbusy Škoda. Jednou z jejich velkých výhod je, že mohou jezdit mimo tradiční linky. O významné rozšíření těchto trolejbusů se postará Škoda Electric ze skupiny Škoda Transportation.

Ta už začala pracovat na nové dodávce osmi ekologických vozidel s bateriovým pohonem pro západočeskou metropoli. V letech 2021 a 2022 firma do Plzně předá čtyři dvanáctimetrové trolejbusy typu ŠKODA 26Tr a čtyři kloubové trolejbusy typu ŠKODA 27Tr. Vozy budou dodány na základě dříve uzavřených rámcových smluv. Zájem o moderní škodovácké trolejbusy s bateriemi v poslední době roste. „Vozy s tímto řešením jsme dodali například do Španělska, Itálie, Maďarska nebo Švédska. Spojeni jsou s nimi také dopravci u nás v České republice, jak potvrzuje i opakovaná dodávka těchto vozidel pro západočeskou metropoli,“ říká člen představenstva Škody Electric Karel Majer.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pro dopravní podnik během letošního roku budou vyrobeny čtyři dvanáctimetrové vozy a dva velkokapacitní kloubové trolejbusy, další dva kloubové vozy potom budou dodány na jaře příštího roku. „Nové trolejbusy mohou jezdit i mimo trolejové vedení, což dopravce využívá například při dopravní obsluze okrajových částí města, nákupních center. Řidič v takovém případě přepne na bateriový pohon a může takto ve standardním režimu ujet i několik kilometrů,“ vysvětluje obchodní manažer škody Electric Radek Kapr.