Kopance do rozkroku kvůli ukradené desetikoruně a pivu na Frýdeckomístecku

Ilustrační foto

FRÝDECKOMÍSTECKO – Ze zločinu krádeže a přečinu výtržnictví je obviněn 34 letý muž z okresu Frýdek – Místek. Kromě snůšky peprných nadávek napadl ve Frýdlantu nad Ostravicí místního obyvatele také fyzicky. Příčinou sporu dvojice byla ukradená desetikoruna v místním supermarketu.

„Zahájili jsme trestní stíhání 34letého muže z Frýdeckomístecka pro krádež a výtržnictví, kterých se měl dopustit po patnácté hodině 18. února letošního roku v objektu supermarketu na ulici Hlavní ve Frýdlantu nad Ostravicí,“ potvrdil policejní mluvčí René Černohorský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muži na sebe narazili v areálu supermarketu. Pachateli se zalíbila desetikorunová mince, kterou si poškozený muž ve věku 44 let odložil na odkládací pultík, a tak ji ukradl. Když poškozený muž požadoval její vrácení, obviněný ho fyzicky napadl.

„Jednou rukou jej chytil do kravaty a druhou rukou v pěst jej udeřil do obličeje. Tímto mu způsobil zranění lehčího charakteru, které nebylo nutné lékařsky ošetřit,“ řekl dále René Černohorský.

Útok tím ale neskončil. Pachatel se zaměřil také na batoh poškozeného, odkud mu odcizil láhvové pivo za 12 korun. „Pak obviněný ve svém agresivním chování pokračoval i tím, že se snažil poškozeného udeřit kopem do rozkroku, což se mu ale nepodařilo,“ upřesňuje Černohorský.

Poškozený začal totiž volat o pomoc a pachatel proto všeho zanechal. Odložil minci i láhev piva a dal se za vulgárních komentářů na útěk, během kterého ještě stačil shodit stojan s propagačními letáky.

Policie posléze potvrdila, že se jedná o pachatele, který byl v posledních 3 letech odsouzen a potrestán k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Jeho trestní rejstřík je poskvrněn zejména majetkovými činy. „Jedná se o osobu bez domova a bez kontaktního místa svého pobytu, v rejstříku trestů má již dvanáct záznamů,“ ukončil svůj komentář policejní mluvčí.