Lupička okradla muže o tisíce korun, svou vinu odmítla

Ilustrační foto

BRNO – Strážníci vyšetřovali případ, kdy žena využila toho, že si dva muži na ulici povídají a jednoho z nich okradla. Poté zmizela na ubytovně. Svou vinu zarputile odmítala, ale svědci a kamery jí usvědčili. Případ dořeší republiková policie.

Na ulici před ubytovnou se zastavili na chodníku dva známí, kteří se dali do družného hovoru. Kolem nich se začala pohybovat podezřelá, která využila jejich nepozornosti a jednomu z mužů z batohu vytáhla peněženku s obnosem ve výši osm tisíc korun. Jakmile si toho muž všiml, jeho kamarád vše nahlásil na linku 156.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Strážníci sedmačtyřicetiletou ženu našli, klientka ubytovny ale svou vinu odmítala,“ řekla k případu tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Hlídce se však podařilo oslovit svědky, mezi nimi také jednu z žen, která lupičku pozorovala, jak popochází kolem mužů a poté ji viděla, jak odchází zpět dovnitř s předmětem schovaným v oblečení. Díky výpovědi všech svědků a také díky tomu, že místo snímala kamera, strážníci zjistili, že podezřelá je skutečně vina. Jelikož je kapesní krádež trestným činem bez ohledu na výši škody, případ si převzala republiková policie.