Na bezbranného muže se vrhli všichni najednou. Naštěstí zasáhli kolemjdoucí

Ilustrační foto

JIHLAVA – Tři mladíci, kteří vloni v prosinci napadli jiného muže, vyslechli podezření ze spáchání trestných činů. Pravděpodobně jim přitíží, že dva z nich byli za napadení souzeni už v minulosti a třetí byl navíc zrovna v podmínce.

O případu, který se udál v první polovině prosince, dnes informovala mluvčí policie Jana Kroutilová. Všichni čtyři muži byli ten večer na Masarykově náměstí. Tři z nich se začali dohadovat se čtvrtým, ale nezůstalo jen u toho. „Došlo ke konfliktu, který vyústil fyzickým útokem. Na napadeného všichni tři muži zaútočili pěstmi, jeden z nich ho navíc kopl a další ho povalil na zem,“ informovala Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž se celou dobu snažil bránil, ale trojice útočníků měla jasnou převahu. Jejich útok zastavili nakonec lidé, kteří zrovna procházeli okolo. Napadený muž hned poté vyhledal lékařské ošetření. Jeho zranění naštěstí nebyla vážná, na různých částech těla utrpěl převážně pohmožděniny.

Policisté při prověřování případu vycházeli z faktu, že jen shodou okolností nedošlo u muže k vážnějšímu zranění. Brali v úvahu i to, jak by situace dopadla, kdyby cizí lidé útočníky nezastavili. Tři mladí muži, ve věku od jednadvaceti do třiadvaceti let, jsou nyní podezřelí z ublížení na zdraví a výtržnictví. Případ řeší policisté ve zkráceném přípravném řízení.