Policie opět pátrá po 17leté matce. Utekla tentokrát i s dítětem

ČESKOLIPSKO – Policisté již podruhé v letošním roce pátrají po 17leté dívce z Mimoně, která odešla z domova a nepodala o sobě žádné zprávy. Mladistvá útěkářka tentokrát odešla i se svou malou dcerou v kočárku a rodina má o obě strach.

Není to poprvé, kdy se pohřešovaná 17letá Sára Bendiková bez vysvětlení na nějaký čas vzdálila z domova. Letos je to již druhé pátrání, v prvním případě ale dívka odešla ještě bez dítěte, které má být ve výhradní péči své babičky Jitky Bendikové, matky pohřešované Sáry. O tomto pátrání, iniciovaném Jitkou Bendikovou, jsme vás informovali ZDE.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Aktuální pohřešování oznámila včera v odpoledních hodinách sestra nezletilé na obvodním oddělení Mimoň. Tentokrát mladistvá Sára Bendiková odešla v sobotu 20. února z domova i se svou malou 16měsíční dcerou a do současné doby se nevrátila, ani o sobě nepodala žádnou zprávu. Při odchodu pohřešovaná pouze poprosila svou matku, aby jí půjčila telefon, aby si mohla poslat sms. Ta jí tedy telefon půjčila a od té doby dceru ani vnučku neviděla. U sebe při odchodu měla pouze půjčený telefon a kočárek se svojí nezletilou dcerou Emílií Bendikovou. U sebe by neměla mít finanční hotovost.

Sára Bendiková, nar. 9. prosince 2003, je vysoká 162 centimetrů, štíhlé postavy. Má hnědé oči a delší hnědočerné, kudrnaté vlasy, které nejčastěji nosí vyčesané do drdolu. Můžete si u ní všimnout i zubní vady – výrazného předkusu. Na zápěstí ruky má vytetovaný obrázek srdečního tepu ukončený srdíčkem. V době odchodu na sobě měla tmavou vestu, pod ní tmavou mikinu, tmavé legíny, pletenou zimní čelenku.

Pohřešovaná dcera Emílie Bendiková, nar. 9. října 2019, měla naposledy na sobě kytičkovanou modro-růžovou bundu s bílým kožíškem kolem límce kapuce a červenou čepici (kulich). Popis kočárku: čtyřkolový kočárek s šedou konstrukcí je hnědé látkové barvy, ve středu je světle žluté až béžové látkové barvy, odkládací spodní část na věci je hnědo béžové látkové barvy.

„Opatření, která se v souvislosti s jejich vypátráním dosud realizovala, tj. veškeré prověrky v rodině, u známých, kamarádů, v nemocnicích, na nádražích a na dalších místech možného výskytu, byla zatím neúspěšná,“ uvádí policie v databázi pátrací evidence po osobách. „Veškeré informace k výskytu či pohybu matky a dítěte sdělte policistům na kterékoliv policejní služebně nebo telefonicky na bezplatné lince 158,“ dodává policejní tisková mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Foto: Policie ČR