Připojte se k výzvě Do práce na kole a vyhrajte pěkné ceny

KRAJ VYSOČINA – V těchto dnech probíhá registrace účastníků do 11. ročníku soutěže Do práce na kole. Jako každoročně se mohou zapojit jak jednotlivci, tak i celé týmy. Na vylosované účastníky čekají pěkné ceny, ale i příjemný pocit, že udělali něco pro své zdraví, a navíc přispěli k čistšímu ovzduší.

V loňském roce se do celorepublikové kampaně zapojilo 16 tisíc účastníků, z toho na Vysočině 763 osob. Akce je skvělou výzvou zejména pro firmy, které ji mohou využít jako bezpečný teambuilding. Zaměstnavatelé mohou navíc soutěžit také o titul Cyklozaměstnavatel roku.

Bezmotorová doprava dostává v době pandemie nový smysl. „Soutěž hodnotí především pravidelnost bezmotorového pohybu a je jedno, jestli preferujete cestou do práce kolo, nedáte dopustit na koloběžku, chodíte radši pěšky nebo volíte cestu poklusem. Na vylosované 2–5členné týmy pak čeká řada velmi příjemných cen,“ přiblížil krajský radní pro cestovní ruch Roman Fabeš.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Organizátorem výzvy je spolek AutoMat. K akci každoročně patří účastnické tričko v originálním designu, které tentokrát vytvořila výtvarnice a komiksová autorka Toy Box. K příjemnějšímu zapisování cest bude od letoška sloužit i vlastní appka od firmy Ackee.

Zapojit se do soutěže můžete v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Třebíči, Žďáru nad Sázavou nebo v Pelhřimově a zároveň tak vyhrát jedno z pěti jízdních kol, které kraj věnuje na podporu kampaně. „Máte šanci nejen vyhrát některou z cen, ale zcela jistě si vylepšíte svoji kondici, užijete si fajn soutěžní teambuilding a v neposlední řadě podpoříte čistou mobilitu ve svém městě,“ dodal krajský cyklokoordinátor Petr Stejskal. Zaregistrovat se můžete už nyní zde.