Spor končí, o osudu zámku je rozhodnuto

RYCHNOVSKO – Třicet let vedla dcera šlechtice spor s Českou republikou, dokonce se odvolávala ve Štrasburku. Tam však rozhodli, že dotyčná na opočenský zámek nemá nárok, ten i nadále bude spravovat stát.

Třicet let vedla dcera posledního šlechtického majitele zámku Opočno spor o tuto nemovitost s Českou republikou. Kristina Colloredo – Mansfeldová po roce 89 dokonce zámek po určitou dobu spravovala, nakonec si ho převzal do péče stát. Stížnost dcery šlechtice zamítl Ústavní soud, ta se obrátila na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. Ten však loňský rozsudek Ústavního soudu jen potvrdil. Zámek nakonec bude i nadále spravovat stát. „Ředitelství NPÚ, územní památkové správy na Sychrově, pod jehož správu zámek spadá, a správa zámku nadále spravují zámek dle svých nejlepších možností a schopností. I přes znovuotevření restitučního sporu se v současné době pracovníci objektu věnují návštěvnické sezoně 2020, včetně přípravy a organizace tradičních oblíbených kulturních akcí,“ dodává PR pracovnice zámku v Opočně Andrea Seidelová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.