Údajný americký vojenský lékař vylákal od důvěřivé ženy přes 350 tisíc korun

Ilustrační fotografie

JIČÍNSKO – Podvodníci na sociálních sítích byli opět v akci. Šestašedesátileté ženě nyní zbyly, po šestnácti platbách na účet nepoctivce, oči pro pláč. Policisté případ intenzivně řeší a v případě prokázání viny hrozí pachateli až osmiletý pobyt za mřížemi.

Jak nyní potvrdili policisté, uplynulý pátek v dopoledních hodinách se na obvodní oddělení v Hořicích obrátila seniorka s prosbou o pomoc, s tím, že se stala obětí podvodu. Vyšetřovatelům sdělila, že během loňského října dostala na sociální síti žádost o přátelství od amerického vojáka, který v tu dobu působil v Jemenu jako lékař a jeho profilové jméno bylo Tony Gary. Žena žádost přijala a začala si s údajným mužem psát, ten se jí po několika dnech začal svěřovat o svém těžkém životě.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Z výpovědi ženy vyšlo najevo, že prý muži zemřela manželka při autonehodě a dále, že má malou dceru. Voják poškozenou ženu koncem stejného měsíce měl poprosit o převzetí balíčku, který potřebuje poslat do České republiky a nemá komu. Žena s tím souhlasila s tím, že nebude nic platit,“ říká policejní tisková mluvčí Šárka Pižlová. Tři dny poté přišel email od kurýra, který ji žádal, aby si na převzetí balíčku připravila 16 tisíc korun, žena však odepsala, že nic platit nechce a že si balíček nepřebere.

O podobném případu, včetně toho, na co si dát v internetovém prostředí pozor, jsme vás informovali v článku: Buďte obezřetní před podvodníky, na sociální síti byli okradeni další uživatelé.

Za několik dní přišla od údajného vojenského lékaře zpráva, že byl vyhozen z práce a že se z něj stal doslova přes noc bezdomovec. Seniorku muž poprosil o zaslání peněz, které by mu pomohli zvládnout těžkou situaci a zaplatit pobyt v nemocnici, kde se léčil s COVID-19. Také potřeboval finance na léky, protože prý po autohavárii prodělal operaci nohy.

„Poškozená žena na zaslaný bankovní účet v 16ti případech celkem zaslala částku přesahující 350 tisíc korun. Případem se zabývají policisté z Hořic, který jej šetří pro podezření ze spáchání přečinu podvod,“ dodává mluvčí.