V salónu republiky vznikla nová ulice, jmenuje se podle kopce

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Vznik nových ulic se ve městě vždy odvíjí podle rozmáhající se výstavby, nová vznikla proto v části Slatina. Byla pojmenována podle nedalekého kopce a je napojena na Librantickou ulici.

Ve Slatině v nové zástavbě vznikla ulice, která ponese název Pod Spáleníkem. Pojmenování bylo dnes schváleno zastupitelstvem. V Hradci Králové vznikají nové ulice i pojmenování několikrát ročně, vše se odvíjí od výstavby, nebo může dojít i k rozšíření stávající ulice. Všechny tyto změny má na starosti komise pro pojmenování ulic. „Jako první přišla s tímto návrhem komise místní samosprávy, která lokalitu, ve které ulice vznikla, nazývá Pod Spáleníkem podle nedalekého kopce Spáleník. Návrh poté posvětila také komise pro pojmenovávání ulic a schválila rada města. Nyní jej odsouhlasilo ještě zastupitelstvo a název je od této chvíle oficiální,“ dodává za magistrát města Terézia Vitáková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.