Chlapec chtěl vytáhnout míč z vody. Spadl do silného proudu řeky Moravy

Ilustrační foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Dramatické chvilky si prožil třináctiletý chlapec v Kroměříži. Ten v těchto dnech spadl do řeky Moravy, kde bojoval se silným proudem. Na pomoc mu přispěchali místní strážníci.

Hoch spadl do řeky v Dolních Zahradách. „Dva chlapci si kopali na břehu řeky fotbalovým míčem, který jim po břehu sklouzl do vody. Jeden z nich se snažil míč vytáhnout, ale uklouzly mu nohy a spadl do řeky Moravy,“ uvedl ředitel městské policie Libor Kubiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hlídka po příjezdu na místo viděla hocha, jak stojí v řece ponořen zhruba po prsa ve vodě a snaží se přidržovat trsů trávy rostoucích na břehu, aby ho silný proud nestrhl a neodnesl. „Břeh v tomto místě tvoří velký sráz, který navíc byl kluzký a kvůli tajícímu sněhu rozmáčený a zablácený. Jeden ze strážníků se snažil mladíka udržet u břehu dřevěnou holí, kterou našel na břehu, druhý běžel pro záchrannou vestu,“ popsal Kubiš.

Poté strážníci připoutali vestu za lano a spustili ji k chlapci, jemuž se podařilo do ní obléknout. Městští policisté poté na laně chlapce vytáhli z řeky ven. „Neměl žádné viditelné zranění, byl pouze silně podchlazený. Přesto hlídka na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu. Do příjezdu záchranářů strážníci poskytli promočenému chlapci azyl ve služebním vozidle. Po vyšetření si chlapce převzali rodiče,“ uzavřel Libor Kubiš.