Do Opavy se vrací sdílená kola

Ilustr. foto: K. Bílková.

OPAVA – Do města se vrací sdílená kola, sezóna opět začíná za chvíli. Uživatelům bude opět stačit jen chytrý telefon.

Next Bike a jejich modrá kola se do Opavy vrátí již příští týden, a to přesně prvního března. Uživatelé je mohou využívat až do konce listopadu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Zájem v loňském roce nám potvrdil, že jdeme správným směrem. Lidé si kola půjčovali denně, a ačkoliv jsme službu zaváděli v době počátků pandemie, tak se brzy na bicyklech prohánělo mnoho lidí,“ poznamenal náměstek primátora Michal Jedlička, do jehož gesce tato aktivita spadá. „Chtěl bych také Opavanům poděkovat za to, jak se k bicyklům chovali. Podle dat společnosti byli jedni z nejohleduplnějších, co se týká vandalismu. Věřím, že to tak bude i nadále,“ dodal Michal Jedlička.

Letos i budou moci občané kolo vypůjčit na 40 místech, ale na začátek března jich bude připraveno celkem 30. Prvních patnáct minut zůstává zdarma, za dalších 60 minut se započítá 20 korun. Maximálně je však možno, aby se strhla částka 150 korun. Seznam výpůjčních míst uvidíte na webových stránkách města.