Dodržování opatření budou v autobuse kontrolovat revizoři

Ilustrační foto.

HRADEC KRÁLOVÉ – Vládní opatření se zpřísnila. Na to, jestli je občané respektují, budou dohlížet nejen strážníci, ale také revizoři při kontrolách jízdenek v MHD. Stoupá také počet udání ohledně nenošení roušek, přestupků přibylo.

Mění se vládní opatření, lidé musí povinně nosit respirátor, dvě chirurgické roušky nebo roušku s nanovlákny. Zda občané nařízení neignorují, budou v MHD kontrolovat revizoři. Pokuty za to, že lidé nemají zakrytý nos a ústa, však udělit nemohou, to je záležitostí policie. Ta bude přivolaná pouze ve vyhrocených situacích. Městská policie bude zároveň sloužit i jako osvěta, bude občany upozorňovat na změny ve vládních opatřeních a na jejich důsledné dodržování. K těm, kteří je ale úmyslně ignorují, by měli být přísnější. Kontrolám se nevyhnou ani obchodní centra. Přestupků za období pandemie totiž znatelně přibylo, pro městskou policii není současná situace jednoduchá. „Hodně řidičů jezdí pod vlivem návykových látek, také se snížila kapacita záchytky. Problémů s pandemií je čím dál víc,” vysvětluje ředitel městské policie Miroslav Hloušek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.