Město podpoří Ptačí centrum částkou 400 tisíc korun

Ilustrační foto

BRNO – Dotaci ve výši 400 tisíc korun pro Ptačí centrum schválili brněnští radní. Peníze se využijí na provoz stanice i potřebné vybavení. Toto rozhodnutí musí ještě schválit zastupitelé.

Ptačí centrum sídlící na Štěpánské ulici se zabývá péčí o zraněné ptáky nalezené na území města Brna, léčbou a opětovným vypouštěním do volné přírody. Ročně je zde přijato na 1500 živočichů, centrum funguje už dvacet let, od roku 2009 zde azyl nacházejí také savci. Cílem stanice je zatoulaná a nemocná zvířata co nejdříve vyléčit, co nejméně ochočit a poté vypustit do prostředí, které přísluší patřičnému druhu. Stanice také poskytuje poradenskou a konzultační činnost, pořádá také akce pro děti, kde jsou informovány třeba o první pomoci pro živočichy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Roční rozpočet Ptačího centra je vyčíslen na necelých 800 tisíc korun, radní schválili dotaci 400 tisíc korun. „Z toho bude použito 200 tisíc na úhradu nákladů spojených s pořízením vybavení pro záchrannou stanici a 200 tisíc k úhradě nákladů spojených s provozem záchranné stanice, konkrétně na krmivo, léčiva a chirurgické nástroje, inkubátory, telekomunikační prostředky, elektřinu a jiné,“ přiblížil 1. náměstek primátorky Petr Hladík. Město poskytlo finance i minulý rok, z těch byl dokončen pavilon zimoviště. V letošním roce se za peníze zimoviště rozšíří, vybuduje se místnost se sociálním zázemím a vnitřními výběhy pro zvířata.