Náklaďák se štěrkem se převrátil po chybě řidiče na bok, způsobená škoda je za 740 tisíc korun

foto: Policie ČR

HRADECKO – Krátce po poledni havarovalo nákladní vozidlo značky Mercedes Benz s návěsem, které se vyhýbalo protijedoucímu náklaďáku. Špatný manévr šofér neustál a skončil převrácený na pravý bok, za svůj přestupek obdržel od policistů pokutu ve výši 1500 korun.

K dopravní nehodě došlo toto úterý krátce po jedné hodině odpolední v katastru obce Kosičky. „Při míjení s protijedoucím nákladním vozidlem najel řidič vpravo na krajnici, odkud se mu již nepodařilo vrátit zpět na silnici, a následně se překlopil na pravý bok. Převážený náklad se vysypal do příkopu,“ říká policejní tisková mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, ta byla naštěstí pro šoféra negativní a dalším jeho štěstí bylo, že z nehody vyvázl bez zranění. Na místě zasahovali také profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou. „Z nákladního auta unikal hydraulický olej, hasiči ho zasypali sorpčním materiálem a provedli opatření proti vzniku požáru. O vyproštění vozidla se postarala specializovaná firma,“ sdělila tisková mluvčí hasičů Martina Götzová.

Škoda na vozové soupravě byla odhadnuta na 720 tisíc, na příkopu a silnici 20 tisíc korun.

foto: Policie ČR
foto: HZS Královéhradeckého kraje
foto: HZS Královéhradeckého kraje
foto: HZS Královéhradeckého kraje