Natankoval a nezaplatil. Mladík na čtyřkolce ujížděl dvěma policejním hlídkám

Šestadvacetiletý řidič na čtyřkolce ujížděl před českobudějovickými policisty (zdroj Policie ČR)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Akční odpoledne mají za sebou policejní hlídky z oddělení hlídkové služby a českobudějovičtí dopravní policisté. Pronásledovali totiž řidiče čtyřkolky, který v krajské metropoli natankoval a z čerpací stanice odjel bez placení. Navíc to nebyl jediný jeho prohřešek.

V úterý 23. února okolo třetí hodiny odpolední řidič čtyřkolky na ulici Lidická natankoval na benzinové čerpací stanici pohonné hmoty v hodnotě bezmála 500 korun a bez zaplacení odtud odjel. Tuto událost oznámila obsluha čerpací stanice na policii. O několik desítek minut později projel tento řidič po ulici Branišovská, kde prováděli kontrolu policisté z oddělení hlídkové služby.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Silně znečištěné čtyřkolky bez přední registrační značky si okamžitě policejní hlídka všimla a pokusila se ji zastavit. Řidič však na jejich výzvu nereagoval a vydal se dál směrem k ulici Husova. Policisté jeli za ním. Řidič čtyřkolky jel rychle a bezohledně, následně odbočil do ulice Na Zlaté stoce. Policisté jej pronásledovali, řidiči však vjel do vědeckotechnického parku Jihočeské univerzity, kde projel mezi položenými kládami a ztratil se policistům z dohledu. Ti zalarmovali další hlídky s přesným popisem podezřelého vozidla,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Nedaleko Stecherova mlýna nakonec zaregistrovali ujíždějícího řidiče čtyřkolky dopravní policisté, kterým se podařilo vozidlo zastavit. Šestadvacetiletý řidič z Českobudějovicka sestoupil ze čtyřkolky a policisté jej následně zadrželi. „Lustrací vzápětí zjistili, že muž má vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do října 2022. Svým jednáním se tak dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uvedla policejní mluvčí.

Policisté ještě provedli u řidiče dechovou zkoušku a test na přítomnost jiných návykových látek. Oba vyšly s negativním výsledkem. V úložném prostoru čtyřkolky nalezli policisté také sundanou registrační značku. Případem se dále budou zabývat českobudějovičtí dopravní policisté.