Nezapomeňte! Do FN Plzeň vás od zítřka bez respirátoru nepustí

Zdroj: fnplzen.cz

PLZEŇ – Vzhledem ke zhoršené epidemiologické situaci v ČR i v Plzeňském kraji jsou od čtvrtka 25. 2. 2021 všichni občané, kteří navštíví FN Plzeň, povinni ve všech prostorech FN Plzeň používat respirátory typu FFP2 bez výdechového ventilu.

Toto nařízení platí pro vnitřní i venkovní prostory FN Plzeň. Pro hospitalizované pacienty platí povinnost nosit ochrannou ústenku na pokoji po celou dobu pobytu a vždy při kontaktu se zdravotníkem. Výjimkou jsou případy zřetele hodné, které stanoví ošetřující lékař. „Je nutno si uvědomit, že ochrana dýchacích cest (je-li doplněna správnou hygienou rukou) patří k nejdůležitějším preventivním opatřením, které významným způsobem omezují šíření respiračních nákaz, a že tato opatření nelze v žádném případě opomíjet. Součástí správného používání ochrany dýchacích cest je i jejich správné používání – správné nasazení (přilnutí a vytvarování),“ píše se na webových stránkách Fakultní nemocnice Plzeň.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Respirátory mohou návštěvníci zakoupit ve všech lékárnách FN (Bory i Lochotín), v prodejně zdravotnických potřeb v lochotínském areálu, zároveň jsou k dispozici v automatech ve vchodu F ve FN Lochotín a pavilonu 22 ve FN Bory.