Video a 34 fotografií: Výbuch s požárem v Ostravě. Vařily se v bytě drogy?

Foto: HZS MSK

OSTRAVA – V bytovém domě na Provaznické ulici v Ostravě-Hrabůvce, kde v noci došlo k výbuchu a požáru, dnes celé dopoledne zasahovali hasiči, kteří zajišťovali ve spolupráci se statikem stabilitu budovy.

Po požáru čtyřpodlažního bytového domu, ke kterému došlo během noci 24. února okolo třetí hodiny, muselo být evakuováno několik desítek lidí. Jeden muž ve věku 37 let utrpěl popáleniny na více než polovině těla a lékaři jej uvedli do umělého spánku. Minimálně šest dalších zraněných osob muselo být ošetřeno.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podle neoficiálních informací svědků žijících v domě se v bytě, kde došlo k výbuchu, měly údajně vařit drogy. Policie tuto skutečnost zatím nepotvrdila. “Kriminalisté zatím shromažďují veškeré informace týkající se této události. Ohledání místa policií bude možné až po vyjádření statika,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Svědci události popisují, že obyvatelé domu krátce po výbuchu vybíhali z domu. Někteří stihli ještě před příjezdem hasičů přeparkovat svá auta. Podle posledních informací se evakuovaní obyvatelé vedlejších vchodů  mohli vrátit nad ránem domů. Avšak lidé z postiženého vchodu nikoli, protože je celý neobyvatelný. Tito nájemníci mají možnost nadále zůstat v nedalekém hotelovém domě Vista.

Níže Vám přinášíme video a fotografie, které na místě události pořídili Tomáš Lach z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.

Více jsme o události psali zde: V Ostravě vybouchnul dům, muž (37) je v umělém spánku, další lidé jsou zranění

Více jsme o události psali zde: V Ostravě vybouchnul dům, muž (37) je v umělém spánku, další lidé jsou zranění