VIDEO: Rozdováděnou rodinku krav na večerní procházce pomohli odchytit pardubičtí strážníci

PARDUBICE – Včera večer pardubičtí strážníci v Černé za Bory asistovali při návratu tří kusů skotu ze „soukromé vycházky“ zpět do ohrady. Přikládáme video Městské policie Pardubice z této akce.

V úterý krátce po dvacáté hodině obdrželi pardubičtí strážníci telefonát z Černé za Bory: „Za domem se nám prochází kráva…“ Hlídky vyrazily na místo a strážníci se vzápětí seznámili s býkem Bohouškem, krávou Blaženou a teletem Máňou. Operační středisko strážníků se zase mezitím v rychlosti seznámilo s majitelem zvířat a ten se rovněž dostavil na pole, kde se strážníci seznamovali s jeho kravkami. Na rozdíl od nedávné epizody v Hradci Králové (informovali jsme ZDE) se zahnání hovězího skotu do ohrady zdařilo mírumilovným způsobem.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Kravám se totiž náramně zalíbila světla služebního vozu strážníků. Zajímavá jim přišla natolik, že poslušně následovaly služební vozidla přes pole až zpět k ohradě. Nejvíc rozdováděný noční procházkou byl zjevně býk Bohoušek, kterému se služební vozidla strážníků zvláště zamlouvala. „Svou náklonnost dával najevo nejen nadšeným pobíháním kolem. O jedno auto se zkusil podrbat, u druhého nám jazykem důkladně vyleštil zpětné zrcátko,“ komentoval večerní „rodeo“ mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora.

Majitel si mezitím na pomoc se zahnáním skotu do ohrady přizval kamaráda. Co strážníci nevěděli, že kamarád je zároveň i řezník. Zato krávy to zjevně věděly naprosto bezpečně a Bohoušek na něj upřel celou svou pozornost. Nebohého pomocníka na uvítanou pošťouchl hlavou. „Problém je, že Bohoušek má přes 4 metráky, ve kterých ale nemá ten správný cit. Řezník se po tomto hravém šťouchnutí býčí hlavou nakrátko ocitl na zemi. Tato jediná dramatičtější epizoda se obešla bez zranění a vzápětí se majiteli skotu podařilo rozdováděnou hovězí rodinku nahnat zpět do ohrady. Majitel i hospodářská zvířata museli slíbit, že tyto noční procházky se už nebudou opakovat a strážníci místo zase opustili,“ dodal mluvčí pardubických strážníků.

Video: Městská policie Pardubice