Vykradli zlatnictví, ukradli propanbutanové lahve a napadli člověka. Teď jsou už v rukách policistů

Ilustrační foto

JIČÍNSKO – V uplynulých dnech zadrželi policisté tři muže, kteří toho mají na svědomí opravdu hodně. Z minulosti mají pěkně zaplněný trestní rejstřík a teď ho rozšířili o další skutky jako je vloupání a přepadení, a to není zdaleka všechno.

Kriminalisté zadrželi v Nové Pace tři muže ve věku 24, 31 a 34 let, proti kterým je nyní vedeno trestní stíhání. A čeho, že se to dopustili? Na začátku ledna tohoto roku fyzicky napadli 22letého muže v Nové Pace, ten jim stačil utéct a vyhledat lékařskou pomoc. O několik dní později v obci Radim násilím vnikli do klece s propanbutanovými lahvemi, ty ukradli a poškozené firmě způsobili škodu skoro za 10 tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na konci ledna násilím vnikli do zlatnictví na Masarykově náměstí v Nové Pace, kde odcizili pět sametových palet se šperky v celkové hodnotě 50 tisíc korun. „Konkrétně se jednalo o chirurgický piercing, náramky a stříbrné náušnice, které obratem zpeněžili, a peníze využili pro svou potřebu,“ říká policejní tisková mluvčí Šárka Pižlová.

Ve dvou případech se jeden z těchto expertů, konkrétně se jednalo o 24letého muže, v lednu dopustil sám ještě další trestné činnosti. Na benzínce se mu nechtělo platit za benzín, a tak prostě odjel, z jedné prodejny po výběru zboží také odešel bez placení.

A aby toho nebylo málo tak 34letý muž řídil auta Fiat a Peugeot, ačkoliv má zákaz řízení do ledna roku 2022. S Peugeotem navíc narazil do radlice náklaďáku a nějak se mu nechtělo událost nahlásit, přičemž při ní způsobil škodu za 25 tisíc korun.

„Lustrací obviněných mužů vyšlo najevo, že mají několik záznamů v rejstříku trestů a to zejména za majetkovou trestnou činnost. Dva z nich se dokonce vrátili z výkonu trestu odnětí svobody, přičemž v páchání trestné činnosti i nadále pokračovali,“ dodává mluvčí.  Třetí z obviněných byl v minulosti již potrestán podmínkou se zkušební dobou do srpna 2021 za výrobu a přechovávání narkotik.

V případě prokázání viny všem mužům hrozí až osmiletý pobyt ve vězení.