Kličkoval po dálnici, občas se otřel o svodidla. Byl příčinou alkohol?

OLOMOUCKO – Policie včera odpoledne přijala několik oznámení o podezřelé jízdě řidiče Octavie. Ten jel po dálnici směrem z Olomouce na Ostravu a po cestě měl podle oznamovatelů kličkovat ze strany na stranu, v několika případech se otřel o svodidla. Policisté řidiče zastavili a musel se podrobit dechové zkoušce i testu na drogy-

Policisté včera odpoledne přijali na lince 158 několik oznámení o podezřelé jízdě řidiče Octavie po dálnici ve směru z Olomouce na Ostravu. „Podle oznamovatelů řidič osobního vozidla kličkoval po dálnici ze strany na stranu a v několika případech zavadil o svodidla. Místy jel 50 až 60 kilometrovou rychlostí a za ním se začala vytvářet kolona vozidel,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Řidičům se nedařilo kličkující auto předjet. Policisté po pár minutách od přijetí oznámení řidiče u Přáslavic na Olomoucku zastavili a stáhli nejbližším výjezdem z dálnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Za volantem seděl  54letý muž z Opavska, který se podrobil dechové zkoušce i testu na drogy. Zkoušky ukázaly, že řidič nebyl pod vlivem alkoholu ani drog. Řidič policistům sdělil, že ráno vyjel z Opavy do Českých Budějovic, ze kterých se nyní vracel. Většinu zpáteční cesty jel proti slunci a mezi Prostějovem a Olomoucí začal pociťovat únavu. Vlivem únavy zřejmě usínal a místy narážel do svodidel. Policisté zpětně zmapovali úsek jízdy řidiče a na třech místech zadokumentovali poškozená ocelová svodidla. Řidič způsobil celkem škodu za 170 000 korun, z toho 150 000 korun na autě.