Policie se vyjádřila k příčině včerejšího výbuchu v ostravském bytě

foto - hzs msk

OSTRAVA – Den a půl od exploze bytu v Ostravě-Hrabůvce policie pracuje s několika verzemi výbuchu, kterými můžou být jak technické závady v domě, tak výbuch neznámé chemické látky.

Přístup do domu k ohledání místa činu byl policii umožněn včera odpoledne poté, co dům zajistili hasiči ve spolupráci se statiky. Policie tedy začala s ohledáním místa činu 24. února a vyšetřování na místě stále pokračuje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Kriminalisté při ohledání místa činu zajistily stopy, které nyní budou vyhodnocovat. Příčinu exploze ale v tuto chvíli ještě nelze s určitostí sdělit,“ řekla policejní mluvčí Eva Michalíková s tím, že kriminalisté prověřují a pracují s několika verzemi výbuchu, kterými můžou být například technické závady, ale také výbuch neznámé chemické látky. „Přesnou příčinu budeme moci s určitostí sdělit až po vyhodnocení všech expertíz,“ dodala ještě mluvčí.

Již včera odpoledne policie umožnila vstup domů poškozeným lidem ze sousedních zasažených bytů, aby si odnesli důležité osobní věci. Celou dobu na ně dohlížela policie.

Součástí policejní práce na místě činu dnes bylo také zdokumentování poškozených vozidel, která byla zaparkována poblíž místa výbuchu. Policie již zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.